Vyberte stránku

Co je vlastně smyslem celého festivalu? Jak jsme už psali, chceme více propojovat dění v nemocnici s životem v okolí. Jedním z našich cílů je otevřít kinosál Nemocnice Na Pleši veřejnosti a obohatit tak možnosti kulturního vyžití nejen pacientů, ale i obyvatel z okolí. 

 

Kinosál v Nemocnici Na Pleši

Kinosál se nachází v hlavní budově Nemocnice Na Pleši, má kapacitu cca 135 míst a využíváme jej nárazově na schůze personálu, konference a nebo na příležitostná divadelní či hudební představení.

Kinosál Nemocnice Na Pleši 

Proč děláme benefici

Ačkoliv jsme soukromá nemocnice, provoz nemocnice je financován standardně ze zdravotního pojištění, pacienti tedy u nás za léčbu nic nehradí. Vlastníci nemocnice nicméně investují miliony korun do rozvoje zdravotní péče, a to jak do přístrojového vybavení, modernizace budov i lidských zdrojů.

„Ne každý asi ví, že vybudování původního Sanatoria Na Pleši v roce 1916 bylo financováno z darů veřejnosti v celkové výši téměř dvou milionů korun. Líbí se nám myšlenka, že komunita společnými silami uskuteční nějakou vizi. Spousta lidí se na nás obrací a chtějí nás podpořit, často finančně. Tak vznikl nápad na benefici,“ vysvětluje primářka onkologie Kateřina Jirsová, která s ideou festivalu přišla.

Benefiční akcí chceme aktivizovat lokální komunitu a spojit se v konkrétní akci. Jde nám o to, aby nejen naši pacienti měli více možností na vyžití volného času, ale také o to, otevřít brány nemocnice široké veřejnosti a ukázat, že jsme instituce moderní, živoucí a že jsme tu pro všechny.

Produkce festivalu samozřejmě obnáší spoustu výdajů a našimi hlavními sponzory jsou tak především účinkující, kteří vystoupí bez nároku na honorář. Také prodejci, kteří na festivale nabídnou své zboží, se na celé akci finančně podílejí.

Teď už tedy záleží jen na počasí a na vás, kteří se přijdete podívat, pobavit a podpořit dobrou věc!

Share This