První ročník benefičního hudebního festivalu NaPleš!Fest slavil velký úspěch.

7. června proběhl první ročník hudebního festivalu NaPleš!Fest. Podívat se na něj přišlo téměř 1600 lidí a tržby dosáhly na čtvrt milionu.

„Návštěvnost i výtěžek překonaly naše očekávání a ohlasy účastníků jsou veskrze pozitivní. Celkově hodnotíme akci jako velmi úspěšnou a budeme takhle chtít pokračovat i v dalších letech,“ usmívá se primářka onkologie Nemocnice Na Pleši, Kateřina Jirsová, která s ideou festivalu přišla. Dodává, že hlavní cíl festivalu, tedy benefici na projekt otevření místního kinosálu pro veřejnost, se podařilo splnit a vedení nemocnice celý výtěžek, který činí téměř čtvrt milionu korun, věnuje na jeho realizaci. Nyní je v plánu sestavit projekt a stanovit kroky vedoucí až ke slavnostnímu otevření, které se výhledově plánuje na říjen 2019.

Tomáš Klus s rodinou

Tomáš Klus s rodinou

​Protože se jednalo o první ročník, stála před organizačním týmem spousta velkých neznámých. „Netušili jsme, kolik může reálně dorazit lidí, jestli koncerty či návštěvníci příliš nenaruší soukromí a pohodlí pacientů, jak vyjde počasí, jestli na akci úplně neproděláme…,“ vypočítává produkční festivalu, Klára Luprichová. „V průběhu festivalu nakonec nenastal žádný větší organizační ani technický problém. Úspěšně jsme se vypořádali i se zrušením jednoho z koncertů den před akcí,“ komentuje produkční fakt, že plánovaný koncert Bluesberry musel být kvůli nehodě frontmana na poslední chvíli zrušen.

Na festivalu se nakonec vydařilo včetně nevyzpytatelného počasí snad vše. Headliner Tomáš Klus, který žije v nedalekém Mníšku pod Brdy, pojal svoje vystoupení jako sousedskou slavnost. Na podium přizval i svou ženu a děti a společně vytvořili přátelskou atmosféru, která se pak prolínala celým večerem.

Návštěvníci využili i řady možností zdravotní prevence v rámci doprovodného programu. Rehabilitační oddělení Nemocnice Na Pleši nabídlo například vyšetření plosek nohou podoskopem, dermatoložka z Asklepionu diagnostikovala zájemcům pleť a sdružení Loono zaškolilo na sedmdesát lidí v samovyšetření prsou či varlat.

Vedení nemocnice ocenilo také více než dvacítku zaměstnanců, kteří se jako dobrovolníci podíleli na chodu festivalu a do značné míry přispěli k bezproblémovému průběhu. „Bez podpory a součinnosti zaměstnanců bychom to nezvládli. I pro ně to byl ale zážitek a už teď se těšíme na příští ročník.“ uzavírá výkonný ředitel nemocnice, Ing. Martin Kott.

 

Share This